close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
فولاد ضد زنگ
loading...

قیمت نرده آلومینیومی,نرده آلومینیومی,قیمت نرده استیل,نرده استیل,قیمت حفاظ استیل,حفاظ استیل,قیمت نرده شیشه ای,نرده شیشه ای,قیمت درب استیل,درب استیل,کاور استیل

نرده استیل ۳۰۴(استنلس استیل)Stainless Steel

مشخصات تولید استیل ضد زنگ برای نرده استیل

گروه بسیاری و متنوعی از آلیاژهای خاصی که بیشتر جهت مقاومت در برابر زنگ زدگی تغییر يافته اند را فولادهای ضد زنگ نامند.از جمله خصوصیات ممتاز برای اين نوع از آلیاژها شکل پذیری ممتاز، هم سانی زیاد در دمای اتاق و دمای پایین و مقاومت بالا در مقابل پوسته شدن، اکسیده شدن و خزش در دماهای بالا است که خواص خود را نیز در دماهای بسیار بالا حفظ میکنند.فولادهای ضد زنگ جزء آن دسته فولادهای آلیاژی که حاوی مقدار قابل توجهی کرم میباشد.حداقل عنصر کرم موجود در این دسته از فولادها 11% است و برای آنکه آلیاژهای آهنی قابلیت زنگ نزن داشته باشند میزان کرم در آنها نباید کمتر از این مقدار باشد. وجود کرم باعث میگردد فولاد خاصیت ضد زنگ داشته باشد یعنی که مقاومت به خوردگی در آن افزایش یافته. پس کرم عنصر آلیاژی ارتقا دهنده مقاومت در برابر خوردگی فولادهاي زنگ نزن است که این مقاومت در مقابل خوردگی به دلیل تشکیل یک لایه محافظ از اکسید کرم بر روی سطح فولاد ضد زنگ است. این لایه اکسید کرم تحت شرایط مساعد فولاد را در مقابل مواد و محیط از خوردگی محافظت می کند. عناصر شیمیایی دیگری نیز در ساخت فولادهای ضد زنگ استفاده می شود که مولییدن و نیکل از جمله آنهاست. نیکل باعث انعطاف پذیری و شکل پذیری فولاد ضد زنگ می‌گردد. استنلس استیل تعدادی از آلیاژها با پایه آهنی است که در بردارنده حداقل 11 درصد کروم (Cr) است. کروم عنصری اساسی بوده که با تشکیل یک فیلم اکسید کروم در سطح آهن آن را ضد زنگ می کند. وقتی که استنلس استیل بریده یا خراش می خورد، کروم موجود در سطح به سرعت اکسید می‌شود و فیلم اکسید آن قسمت را پوشش میدهد و ترمیم کرده. به دلیل همین خاصیت خود ترمیمی (خودشفایی/ Self healing) فولاد را استنلس استیل ضد زنگ(Stainless) می‌نامند. اولین فولاد ضد زنگ یا همان استنلس استیل در انگلستان تولید شد.

آیا استنلس استیل ، زنگ می‌زند

در واقع این موضوع که نرده استیل۲۰۱ و ۳۰۴معمولی که در بازار ایران است، زنگ نمی‌‌زند یک تصور نادرست است. این برداشت اشتباه برخی موارد منجر به مشاجرات و حتی تعقیب قانونی مابین کارفرمایان و پیمانکاران شده است. استنلس استیل ضد زنگ فقط در شرایط خاص مانند محیط‌های غیرآلوده و آب شیرین یا آب دریا که به صورت جاری باشد زنگ نمی زند و تنها نوع استنلس استیل ۳۰۴s30400Lضد زنگ بوده. نرده استیل ۲۰۱ تنها در هوای خشک مانند کویر مقاومت مناسب داشته و در غیر این صورت دچار زنگ زدگی می شود.نرده استیل ۳۰۴ معمولی در آب هوای معتدل و محیط غیر آلوده دچار زنگ زدگی نمی شود اما در شرایط مرطوب و در داخل آب ساکن و آب دریا زنگ می زند.

دلیل از بین رفتن لایه کروم در عملیات حرارتی در ساخت حفاظ استیل بانکی

در عملیات حرارتی و یا جوش‌کاری حفاظ استیل، دمای حفاظ استیل به حدود 850-550 درجه سانتیگراد می‌رسد. کروم و کربن با یکدیگر واکنش نشان می دهند و کاربایدکروم (Chromium Carbide) آزاد می شود . به همین دلیل کروم موجود در محل جوش کاری ضعیف شده و مقاومت خود را در برابر زنگ زدگی ازدست می دهد . در استیل ۳۰۴ معمولی و یا ۲۰۱ این مشکل به وجود می آید تنها حفاظ بانکی استیل ۳۰۴s30400استاندارد اروپا این قابلیت را دارد تا در برابر جوش استیل کروم خود را حفظ کند و دچار زنگ زدگی نشود.

نرده استیل,نرده آلومینیومی,نرده شیشه ای,حفاظ استیل,پله استیل|Akat

 

www.sahan-co.com

www.sahan-co.ir/cat-62.aspx

www.akat-co.ir

www.akat-steel.ir

www.akat-co.com

www.sahan-iran.ir

www.sahan-plan.ir

موضوعات
 • نرده استیل
 • نرده آلومینیوم
 • حفاظ استیل
 • نرده شیشه ای
 • درب استیل
 • قیمت نرده استیل ٬ قیمت نرده آلومینیوم ٬ قیمت حفاظ بانکی ٬ قیمت حفاظ استیل ٬ قیمت نرده شیشه ای
  کدهای اختصاصی

  صفحه اصلی

  www.akat-steel.ir

  www.akat-co.com

  قیمت نرده و حفاظ اینجا کلیک کنید


  ‪Google+‬‏